Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 3.173 views 0

Apex Legends Karakter Özellikleri

Apex Legends çıkar çıkmaz büyük ilgi gördü ve oyuncular tarafından soluksuz oynanmaya başladı.

Diğer Battle Royale oyunlarına göre farklı özelliklere sahip karakterler ile oynama imkanı sunan oyunda şu an 8 farklı karakter mevcut. Her karakterin kendisine has yetenekleri bulunmakta. Bu yetenek çeşitliliği ise farklı stratejiler geliştirerek oyunu oynama imkanı sunuyor bizlere.Türkçe dil desteği henüz bulunmayan oyunda karakterlerin işlevlerini merak edenler olabilir.

Her karakterin 1 pasif, 1 “q” tuşuyla aktif ettiği normal yeteneği, 1 “z” tuşuyla aktif ettiği ultimate yeteneği bulunmakta. İşte oyundaki 8 farklı karakterin özellikleri;

GIBRALTAR

Gibraltar Karakterinin Tanıtım Videosu

Pasif Özelliği: Gibraltar yere düştüğünde rakip mermilerin hasarını engellemek amacıyla bir kalkan açılır.

‘Q” Özelliği (Koruma Kubbesi): 15 saniye boyunca hasar işlemeyen bir koruma kalkanı. Ancak bu koruma kalkanı yeteneğini aktifleştirdiğiniz zaman rakibinize hasar veremiyorsunuz.

”Z” Özelliği (Savunma Bombardımanı): İşaretlediğiniz bölgeye saniyeler içerisinde bombardıman yapılmakta.

CAUSTIC

CAUSTIC Karakterinin Tanıtım Videosu

Pasif Özelliği: Bu karakter tam bir zehirli gaz karakteri. Atacağınız zehirli gazla, gazdaki düşmanları görmenizi sağlar.

‘Q” Özelliği (Gaz Tuzağı): Zehirli gaz tuzaklarını istediğiniz yere kuruyorsunuz. Bu tuzaklar vurulduğunda ya da tetiklendiğinde zehirli gaz çevreye yayılıyor ve düşmanların canını götürmeye başlıyor.

”Z” Özelliği (Zehirli Gaz Bombası): Bu özelliği kullandığınızda yoğun bir zehirli gaz çevreye yayılıyor ve o gazın içinde olanların canı epeyce gidiyor.

BLOODHOUND

BLOODHOUND Karakterinin Tanıtım Videosu

Pasif Özelliği: Düşmanın arkasında kalan izleri görebilir.

”Q” Özelliği (Allfather’in Gözü): Bu özelliği kullandığınız zaman belirli bir alan çerçevesinde yaklaşık 3 saniye önünüzdeki izli düşmanları, tuzakları ve ipuçlarını görüyorsunuz.

”Z” Özelliği (Av Canavarı): Karakterin duyuları genişler, ”Q” özelliğine nazaran daha geniş bir alanda düşmanı görebilirsiniz. Ayrıca karakter bu özelliği kullandığında ekstra hareket hızı kazanıyor.

BANGALORE

BANGALORE Karakterinin Tanıtım Videosu

Pasif Özelliği: Koşarken karakteriniz hasar alırsa daha hızlı koşmanızı sağlar.

”Q” Özelliği (Smoke Bombası): Bu özelliği kullandığınızda 3’lü bir sis bombası kullanmış olursunuz. Böylece attığınız bölgeye doğru 3 sis bombası patlayacaktır. Rakip oyuncuları şaşırtmak ya da rakiplerden kaçmak için bu yetenek çok etkili olacaktır.

”Z” Özelliği (Topçu Bombardımanı): Bu özelliği kullanırken belirli bir alanı seçiyorsunuz ve saniyeler içinde o bölgeye birden fazla füze düşüyor. Rakipleri bunaltmak ve hasar vermek için gerçekten etkileyici bir yetenek.

LIFELINE

LIFELINE Karakterinin Tanıtım Videosu

Pasif Özelliği: Takım arkadaşlarından biri düşmüşse ve Lifeline kaldırmaya gitmişse karşı cepheye karşı bir koruma kalkanı ortaya çıkıyor. Ayrıca iyileştirici maddeler %25 daha hızlı kullanılır.

‘Q” Özelliği (İyileştirici Drone): Bu özelliği kullandığınızda bir drone gezmeye başlıyor. Takım arkadaşlarınızdan hangisinin canı azaldıysa, drone onunla bağlantı kurup can veriyor. Eğer takım arkadaşlarınız uzaktaysa, takım arkadaşlarınızı yanınıza çağırıp iyileştirici drone’u kullanmasını isteyebilirsiniz. Özellikle cephe çatışmalarında bu özellik çok işinize yarayacak.

”Z” Özelliği (Bakım Paketi): Tüm Battle Royale oyunlarında bulunan drop olayını Lifeline karakteri kendisi yapıyor. Bu özelliği kullandığınızda belirlediğiniz bölgeye saniyeler içerisinde drop iniyor ve içinden önemli savunma eşyaları (özellikle Kask ve 3. Seviye Yelek) çıkıyor.

PATHFINDER

PATHFINDER Karakterinin Tanıtım Videosu

Pasif Özelliği: Güvenli bölge’nin (safezone) bir sonraki yerini bu özellikle öğrenebilirsiniz.

‘Q” Özelliği (Kanca): “Kanca” kabiliyetiyle birlikte bir duvara kanca fırlatıp hızlıca o yere ulaşabilirsiniz.

”Z” Özelliği (Zipline): Taktiksel olarak ya da bir yere daha ulaşmak için herkesin kullanabileceği bir ZipLine oluşturabilirsiniz.

WRAITH

WRAITH Karakterinin Tanıtım Videosu

Pasif Özelliği: Tehlikeye ya da rakip takım oyuncularına yaklaştığında bir ses sizi uyarır. Kulaklarınızı iyice açın!

‘Q” Özelliği (Görünmez): Bu özelliği kullandığınızda belirli bir saniye görünmez olabilirsiniz. Çatışmalarda çok önemli bir özellik olan Görünmez özelliği ile birlikte çatışmalardan kaçıp kendinize yeni bir konumlandırma yapabilirsiniz.

”F” Özelliği (Kara Delik): Tüm ekip üyelerinin kullanabilmesi için kara delikler açabilirsiniz. Bu kara deliklerle birlikte başka bir bölgede tüm ekip arkadaşlarını bir araya toplayabilirsiniz.

MIRAGE

MIRAGE Karakterinin Tanıtım Videosu

Pasif Özelliği: Ultinizi kullanıp kaçtığınızda karakteriniz 5 saniye boyunca gizlenebilir.

‘Q” Özelliği (Sahte Yem): Düşmanı şaşırtmak için karaktere benzer bir yem gönderirsiniz.

”F” Özelliği (Ekip Çalışması): Düşmanları şaşırtmak ve rahatsız etmek için sahte Mirage karakterleri gönder.

Apex Legends oyunu tamamen ücretsiz bir şekilde Origin üzerinden oynayabilirsiniz.

Yalın Bozkuş {Elysuse}

Light inside has broken but i still work...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com