Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 1.188 views 0

Apple Cihaz Garanti Durumu Nasıl Sorgulanır?

Apple, kurulduğu ilk dönemden beri basit bir kullanım ile sunmuş olduğu işletim sistemi ile birçok insanın tercih sebebi akıllı telefonlara imza atıştır. Tüm teknoloji dünyasında insanların büyük bir hassasiyet göstermiş olduğu garanti terimi üzerine Apple firması da önem vermektedir. Seri üretim ile hızlı olarak üretilen cihazlara ortaya çıkabilecek sorunların çözümü genellikle garanti hizmeti ile telafi edilmekte ve bu konu üzerinde de Apple önemli uygulamalara sahip olmaktadır.

Genel olarak sıfır piyasasında ürünleri genel akıllı telefon piyasasına göre biraz daha yüksek olan Apple cihazları ülkemizde daha çok ikinci el piyasası olarak rağbet görmekte ve daha önce kullanılan telefonlar daha ucuz olduğu için insanlar tarafından talep edilmektedir.

İkinci el olarak temin edilmiş olan Iphone telefonlarının garanti durumunun devam edilip edilmediğini öğrenmek önemli bir durum olmaktadır. Bu durumun bilincinde olan Apple, bunun için müşterilerine Iphone garanti sorgulama hizmetini internet sitesi üzerinden vermektedir.

Iphone Cihaz Garanti Durumu Sorgulama

Apple müşterilerini düşünerek kendi internet sitesinde bulunan platform üzerinden kişilerin cihazları hakkında bazı bilgileri öğrenmelerini olanaklı bir hale getirmektedir. Bu işlem kapsamında kişilerin edinmiş oldukları Iphone akıllı telefonların da garanti durumunun devam edip etmediğini öğrenmeleri adına yine bir hizmet sunması söz konusudur.

Apple sitesi üzerinden Iphone garanti durumu sorgulama işlemini gerçekleştirmek gerçekten basit bir uygulama olmaktadır. Bu alanda ilk yapılacak olan işlem Apple’ın internet sitesi bünyesinde bulunan denetle sayfasına girmeniz olacaktır. Burada karşınıza çıkan servis ve destek kapsamını kontrol edin platformunda bulunan donanımızın seri numarasını girin bölümü söz konusu olmaktadır. Bu bölüme Iphone akıllı telefonunuzun seri numarasını girip onaylamanız yeterli olmaktadır.

Telefon seri numarasını girdikten sonra genel olarak sizlerden ekranda yazan robotu girmeniz istenebilir. Bu robotu da girdikten sonra karşınıza Iphone garanti sorgulama bilgileriniz gelecektir. Apple müşterilerine sunmuş olduğu bu hizmet kapsamıyla aldıkları ikinci el cihazların halen garanti kapsamında olup olmadığını göstermekte ve onlar için gerçekten daha yararlı bir durumu ortaya çıkarması söz konusu olmaktadır.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com