Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 54.963 views 0

Elektronik Sigara İşe Yarar Mı?

Sigara içen herkes sigarayı bırakmayı düşünür fakat sigarayı bırakma konusunda çok da başarılı olamaz. Nikotin sakızları, çeşitli rehabilitasyon taktikleri dener. Fakat son yıllarda durum biraz değişti. Elektronik sigara kavramı hayatımıza girdi ve birçok kişi elektronik sigara yardımıyla sigarayı bıraktı. Bu yazımızda elektronik sigaranın yararlarını, elektronik sigaranın zararlarını ve elektronik sigara çeşitlerini konuşacağız.

Elektronik Sigaranın Yararları ve Zararları Nelerdir?

Elektronik sigaranın en önemli yararı sigarayı bırakmada güçlük çeken kişilerin sigaraya bırakmalarına yardımcı  olmak hatta bu kişilerin sigarayı bırakmalarını sağlamak. Elektronik sigaraların bu yararı yadsınamaz ölçüde geçerli bir durum. Birçok kişi elektronik sigara kullanarak sigarayı bıraktı. Ayrıca sigara gibi kötü bir kokusunun olmaması, farklı tatları seven kişiler için çeşitlerinin olması da elektronik sigaraları değerli kılmakta.

elektronik-sigara

E-sigaraların belki de en önemli zararı ciğerde su toplaması. Yani uzun süreli kullanımda e-sigaralar yüzünden ciğerlerimiz su toplayabiliyor. Bu sağlığımız açısından çok olumsuz bir durum. Diğer olumsuz bir yan ise sahte, orjinal olmayan elektronik sigaraların piyasada bulunması. Bu türde bir elektronik sigaranız varsa pil patlamasından tutun da sağlığınıza yönelik birçok tehdit ile karşılaşabilirsiniz.

Sözün özü elektronik sigaralar tüm zararlarına rağmen sigarayı bırakmamız için bizlere yardımcı olmakta. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sahte olmayan ürünleri tercih etmeniz!

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com