Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 1.050 views 0

Fenerbahçe E-Spor Takımı

Milyonlarca taraftarı olan Fenerbahçe tıpkı Beşiktaş gibi e-spor sektörüne el attı. Sahalara yansıyan rekabet artık e-spor alanında yaşanacak gibi..

fenerbahce

E-Spor Dünyası ve Fenerbahçe

Oyun oynamak ne kadar spor olabilir konusuna girmek istemiyoruz. Çünkü bu konu çok derin ve üzerinde ortak bir fikre varılamayan sorulardan biri. Kişisel görüşüm ise e-sporun halı saha maçı yapmakla aynı anlamlara gelmediği yönünde.

Asıl konumuza gelecek olursa; Fenerbahçe Spor Klubü e-spor takımı kurdu ve rekabeti farklı bir boyuta taşıdır. Bildiğiniz üzere e-spor alanına ilk yatırımı Beşiktaş yapmıştı ve oldukça başarılı sonuçlar elde etmişti. Bu durum diğer büyük takımlarımızın ilgisini çekmiş gibi ve diğer büyük bir takımımız Fenerbahçe de bu alanda ben de varım dedi.

 

1907 Fenerbahçe eSpor takımı, SuperMassive TNG‘nin bütün hakları satın alınarak kuruldu. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün daha öncesinde Team Aurora ile yaptığı görüşmeler bir anlaşmayla sonuçlanmamıştı.

1907 Fenerbahçe eSpor takımının yönetim kurulunda Markofoni’nin kurucularından Sinan Afra ve takım menajerliğinde Emre Aksoy yer alacak.

League of Legends liginde 1907 Fenerbahçe adıyla yarışacak bu yeni takımın, 1907 Fenerbahçe Derneği tarafından kurulduğunu belirmekte fayda var. 1907 Fenerbahçe Derneği daha önce Fenerium mağazalarını kurup, kurumsallaşmasını sağlamasıyla biliniyor. Fenerium konusunda başarıya ulaşan bu dernek aynı başarıyı eSpor konusunda da göstermek istiyor.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com