Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 2.886 views 0

Her 10 Kişiden 7’si Veri Yedeklemiyor

Son yapılan araştırmalara göre, her 10 kişiden 7’si olumsuz bir senaryoyla karşı karşıya kalma durumuna rağmen veri yedekleme yapmıyor.

Veri kaybı, herkesin ya da her şirketin başına gelebilecek bir durum olduğunu ve bu kayıp sonucunda hem manevi hemde büyük maddi zararlara neden olabilir.Olası bir sorun ve kötü senaryoya karşı her zaman yedekleme yapmak aslında bir öncelik halini almış durumda.

Verilerin daima güvende altında olduğunu düşünen ve önlem almayan kullanıcılar, kayıplara hazırlıksız yakalanarak şok yaşıyor.Bu kayıpların %29 oranında kazayla gerçekleştiği yapılan araştırmalar ile belirlenmiş durumda.Her kullanıcının yedek disklerine yada notebook üzerine kahve dökme, bir dosyayı yanlışlıkla silme, bilgisayarını çaldırma ya da tuvalete telefon düşürmek gibi basit hatalar ve kazalar sonucu veri kaybı yaşamaları muhtemel.

“Bunlar benim başıma gelmez!!!” düşüncesine kapılınmaması ve her ne olursa olsun şahsi ve kurumsal bütün verilerin düzenli bir şekilde yedeklenmesi bir ihtiyaçtan çok bir zorunluluk dahilinde olması gerektiğinin farkında olmak gerekiyor.

Kullanıcıların %30’u Hiç Yedekleme Yapmıyor

Yeni bir araştırma ise insan hataları dışında teknik sorunlar, kötü niyetli yazılımlar ya da virüsler gibi pek çok sebepten doğan veri kaybı vakaların da her dört kişiden üçünün hiç veri yedeği almamış olduğunu gösteriyor.
Aynı araştırma, kullanıcıların %30 nun hiç bir zaman yedekleme yapmamış ya da yedekleme üzerine herhangi bir yazılım kullanmamış olduğunu gösteriyor.

Verilerinizi En Az 3 Farklı Medyada Tutun!

Veri kayıplarını en aza indirmek, veriler üzerinde yapılan değişiklikler günlük ve organize gerçekleştirilmesiyle önlenebiliyor.Ancak işi şansa bırakmayıp kritik verilerimizi farklı ortamlarda yedeklemek gerekiyor.
Var olan bilgisayar harici 2 farklı ortamda yedek bulundurmak en doğru yöntem.Bunun içinse harici disk ve bulut tabanlı depolama sistemlerini kullanmak ise en doğrusu.

Yalın Bozkuş {Elysuse}

Light inside has broken but i still work...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com