Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 150 views 0

İnstagram Son Güncellemesinden Sonra İngilizce Oldu!Nasıl Düzeltilir?

İphone kullanıcıları son yapılan İnstagram güncellemesinden sonra türkçe olan uygulamalarının birden bire ingilizce olma sorunu ile karşılaştı.Peki bu durum nasıl düzeltilir?İşte Cevabı!!!

İnstagram son yapmış olduğu güncelleme ile bir çok yeni ve kullanışlı özellik getirdi.Fakat güncelleme deki bir hatadan kaynaklı İphone kullanıcılarının uygulamalarını İngilizce diline çevrilmesine neden oldu.
Bu durum bir çok Türk kullanıcı tarafından yüzlerce şikayet olarak İnstagram’ın sayfasına iletilmiş olmasına rağmen henüz bir açıklama yapılmadı.
İnstagram İngilizce Oldu!Nasıl Düzeltilir?
İnstagram uygulamanız İngilizce dile geçiş yaptıysa muhtemelen sizde yeni güncellemeyi alanlardansınız.Problemin çözümüne gelirsek;

Ayarlar(Settings) >>Dil(Languages)>>Türkçe yaptığınızda uygulamanız Türkçe olarak değişmez ise “Dil” listesinin sonuna kadar geldiğinizde ikinci bir “Türkçe” seçeneğiyle karşılaşacaksınız.Bu ikinci seçeneği seçtiğinizde uygulamanız tekrardan Türkçe olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Neden böyle bir problem yaşandığına dair açıklama yapmayan İnstagram, gelecekte yapacak olduğu güncellemeler ile bu tarz sorunların düzeltileceğini düşünüyoruz.

Yalın Bozkuş {Elysuse}

Light inside has broken but i still work...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com