Reklam Alanı
Reklam Alanı
Instagram Video Eklentisi
İnternet 1.388 views 0

Instagram’dan Canlı Yayın

Fotoğraf paylaşım uygulaması olarak hayatımıza giren Instagaram, yeni bir eklentiyle daha karşımıza çıkıyor.

Instagram Video Eklentisi

Fotoğraf paylaşım uygulaması olarak hayatımıza giren ve milyonlarca kişinin kullandığı, ünlü, fenomen ve hatta zengin olduğu Instagram, kısa bir süre önce “Hikaye” modunu eklemişti. Swarm‘dan bildiğimiz, fotoğrafların bir gün sonra kaybolduğu hikaye konseptini birebir şekilde kendi bünyesine geçiren Instagram, rakip sosyal medya uygulamalarının en güçlü özelliklerini bünyesine katmaya devam ediyor.

Şirket, kullanııclarının isteği doğrultusunda güncellemeler yapmayı seviyor ve sürdürüyor. Intagram’da açılan binlerce satış sayfasının ardından, uygulamaya doğrudan satın alma yapılabilecek bir bağlantı oluşturulacağı da açıklanmıştı.

Şimdilerde de Instagram‘ın hedefi, Twitter‘ın yarattığı Periscope uygulamasını bir nevi kopyalamak. Instagram’a gelecek canlı yayın özelliğinden sonra kullanıcılar, kendi hesapları üzerinden, aynen Periscope’da olduğu gibi canlı yayın yapabilecekler.

Şirketin CEO’su Kevin Systrom, Financial Times ile yaptığı bir söyleşide canlı video işinin “çok heyecan verici” olduğunu söyledi. “Yaptığımız şeyi ileriye taşıyabileceğimizi düşünüyorum” diye konuşan Systrom, “Sevdiğim bir kişiyle ilişkilerimi güçlendirmeye çalışıyorsam, canlı video, bu kişiyle yakın olmak için harika bir yol olurdu.” dedi.

Instagram’da canlı yayında olan kişinin profil fotoğrafının yanında “Live” ibaresi bulunacak. Böylece o anda hangi arkadaşınızın canlı yayın yaptığını anlayabileceksiniz.

Swarm’ın kullanıcı kitlesinde belli bir sayıda düşüş yaşamasına neden olan uygulama, bu yeni eklentiyle aynı şekilde Periscope’da da kullanıcı azalmasına neden olacak mı merak içinde beklemekteyiz.

 

 

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com