Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 1.182 views 0

IOS Cihazlarda Night Shift Gece Modu Nasıl Kullanılır?

IOS cihazlar her geçen gün kendisini daha da geliştirmekte olan yazılımlara ev sahipliği yapmaktadır. Daha çok müşteri memnuniyetine odaklı olarak geliştirilen bu yazılım alternatifleri daha kolay ve rahat bir cihaz kullanım olanağı sunmaktadır. Yine şu zamanlar yine bir güncelleme ile telefonun durumu IOS’lar için gerçekten daha iyi bir hale gelmeye başlamıştır.

Genel olarak akıllı cihazlara gelen bu güncellemeler telefonlarda yapılabilecek olan işlemlerin daha kapsamlı bir hale gelmesini sağlamakta ve bu güncellemelerin en büyük çoğunluğu Apple tarafından Iphone cihazlara sunulmakta olmaktadır. Bu güncellemelerin en son ayağı ise Night Shift gece modu güncellemesi olmaktadır.

Night Shift Gece Modu Güncellemesi Nedir?

Bu son gelen kaliteli ve kullanışlı bu yeni güncelleme ile gece telefon kullanımları daha kolay bir hale gelmektedir. Gece genel olarak ışık olmadığı zaman cep telefonlarının ışıkları en az seviyede de olsa insanların gözlerini yorabilmektedir. İşte tamda bu durumun önlenmesi için gelen bu güncelleme ile kişiler artık karanlıkta telefonları kullanırlarken göz yorulması söz konusu dahi olmamaktadır. Bu amaçla göz sağlığı da yine korunmuş olabilmekte ve kullanışlı bir güncelleme bizlere sunulmuş olmaktadır.

Geceleri yatmadan önce birçok insan son defa ya iş hayatlarını kontrol etmekte ya da sosyal medya gibi platformlarda takılarak zaman geçirmeyi sevmektedirler. Durum böyle olunca telefonun ışık seviyesi insanların gözünü yorduğu için bu durum uyku problemlerine de yol açabilmektedir. İşte bu uygulama ile tüm bu zararlı ışınlardan kaçınmak ve gözleri yormadan daha kaliteli bir telefon kullanımı söz konusu olmaktadır.

Night Shift Gece Modu Etkinleştirme

Night Shift gece modu etkinleştirme işlemi gerçekten çok kolay bir işlem olmakta ve bu sayede de anında aktif yaparak kullanmanız mümkün olmaktadır. Etkinleştirme işlemi için yapmanız gereken ayarlar seçeneğine gidip daha sonra mavi ışık azaltma seçeneğine dokunarak özelliği aktif hale getirebilir ya da tekrar kapalı hale getirebilirsiniz.

Bu güncelleme ne yazık ki bazı IOS kullanıcıları tarafından kullanılamamaktadır ve güncelleme söz konusu olan bu kişilere gelmemiş olabilmektedir. Bu özelliği kullanabilmek adına 64 bite uyumlu olan bir cihaz ile kullanılabilmektedir.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com