Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 1.366 views 0

MacOS Sierra Nasıl Yüklenir?

20 Eylül’de yayınlanmış olan macOS Sierra uzun bir aradan sonra Mac dünyasını hareketlendiren en büyük eylemlerden birisi olmuştur. İlk yüklemelerden sonra kişiler yeni Sierra hakkında bazı bilgiler edinmiş ve tecrübeler kazanmıştır. Durum böyle olunca kendileri istedikleri ve artık kendileri kolayca yönetebilmeleri açısından tekrardan sıfırdan yükleme işlemini gerçekleştirmek istemektedirler.

Aslında Mac müşterileri için sağlamış olduğu bu işletim sistemi ile sıfırdan yükleme işlemine hiç ihtiyaç duymamalarını sağlamaktadır. Olası bir durum olmadıkça sıfırdan yükleme yapma işlemi önerilmemektedir.

MacOS Sierra Nasıl Temiz Bir Kurulum ile Yüklenir?

MacOS Sierra yükleme işlemini gerçekleştirmek adına uygulamanız gereken iki yol söz konusu olmaktadır. Bu yöntemlere göz atacak olursak;

  1. Kurtarma Modu ile Yükleme

MacOS Sierra’yı mevcut bulunan sistemin üzerine yükledikten sonra Kurtarma moruyla açıp, diski silerek temiz bir şekilde yüklemek mümkün olmakta. Ancak bu durumda 4.77GB büyüklüğündeki yükleme dosyalarının tekrar internetten indirilmesi gerekmektedir.

Hızlı bir internet bağlantısı sağlandıktan sonra Mac’imizi yeniden başlatıyoruz. Daha sonra kurtarma modunda Mac’i açıyoruz ve karşımıza gelen macOS izlencelerinde bulunan disk izlencesi seçiyoruz. Daha sonra Mac’in diskini seçerek sil diyoruz. Daha sonra macOS Genişletilmiş kısmını seçerek diske bir isim veriyoruz ve sil butonuna basıyoruz. Diski sildikten sonra disk izlencesinden çıkıp ana menüye gelin ve macOS’i Yeniden Yükle seçimini yapın.

  1. Yükleme Diski ile yükleme

MacOS Sierra tam olarak yüklenmeden önce ve App Store aracılığı ile yükleme dosyaları indirildikten sonra bir yükleme diski oluşturmanız gerekmektedir. Bu yükleme diski oluşturulduktan sonra sistemi açıp diski silmeniz ve daha sonra temiz bir şekilde yeniden yükleme yapmanız mümkün olacaktır. Hem durum böyle olunca yükleme dosyaları zaten yükleme diski içerisinde mümkün olacağı için tekrar internetten indirilmeye gerek kalmayacak ve bu sayede zamandan da tasarruf edebileceksiniz. Yükleme işlemine başlamadan önce Mac’inizin Sierra ile uyumlu olup olmadığına bakmanız ve bunu kontrol ettirmeniz gerekmektedir. Bu işlem ile sadece 10 ya da 15 dakika içerisinde macOS Sierra sıfırdan yükleme işlemini kolaylıkla tamamlamanız yine mümkün olacaktır.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com