Reklam Alanı
Reklam Alanı
Dr. Strange incelemesi
Sinema 1.570 views 0

Marvel’ın Yüz Akı – Dr. Strange İncelemesi

Marvel sinematik evreni hız kesmeden devam ediyor neredeyse 10.yılına giren maraton bu sene belkide en iyi filmini çıkardı ve bunu diğer karakterlere daha az popüler olan bir karakter ile yaptı Dr.Strange.

Dr. Strange incelemesi

Filmi genel olarak ele aldığımızda, çok ünlü bir beyin cerrahının mistik sanatlarda ustalaşmasına giden bir hikaye görüyoruz karşımızda. Şunu da belirtmem gerekir ki, diğer Marvel karakterlerinin filmlerine göre Dr. Strange, çizgi romana fazlaca sadık kalınarak gidilmiş.Sadece Stephen Strange‘in geçmişte yaşadığı travmalar hiç anlatılmamış.Bu başta beni biraz rahatsız etse de sonradan düşününce bu travmaların sebebi Mordo’nun bu filmde iyi karakter olmasıyla alakalıdır diye düşündüm ve mantıklı geldi. Ayrıca kötü karakter Mordo olacaktır diye beklerken onu iyi karakter olarak görmek hoşuma gitmedi diyemem.

Benedict Cumberbatch‘in oyunculuğu hakkında fazla söze gerek bile yok. Adam yine çıtayı yükseltmiş. Çizgi roman ve animasyonda ki doktoru olabilecek en iyi şekilde bize aktarmış.
Yer yer bizi kahkahaya boğan sahnelerinde olduğu film hakkında şunu söylemeliyim ki görsel efekt anlamında harikalar yaratılmış ve kesinlikle sinemaya giderek bunun tadını çıkarmalısınız. Çünkü diğer türlü bu efektler pek zevk vermeyecektir.

Marvel geleneğini bozmadan, iki sonradan gösterim sahnesi sunuyor bize. (“After Credits” demeye dilim varmadı. Türkçe’ye sahip çıkalım.) Kesinlikle bu iki sahne izlenmeli. Çünkü diğer filmlere yol yapan sahneler.

Daha fazla şey yazmam filmin tadını bozacağından, yazımı burada bitiriyorum bu filmi kaçırmayın dostlar.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com