Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 669 views 0

Playstation 4 Pro İncelemesi

Artık bir oyuncu bilgisayarı toplamak için binlerce dolar harcamadan önce bir kez daha düşünmeniz gerekecek. Sony’nin yeni ürünü Playstation 4 Pro, sizi harcadığınız paraya pişman edebilir.

ps4_pro_logo

Oyuncu bilgisayarlarının, daha yüksek FPS, daha iyi çözünürlük ve daha kapsamlı grafik kalitesi verdiği bir gerçek. Ancak bu kaliteyi yakalamak, çokça para ve zaman harcamaktan geçiyor. Playstation ve XBOX ilk piyasaya sürüldüklerinde orta halli bir bilgisayar seviyesindeydi. Yine de hiç de fena olmayan makinelerdi.

Bu ay yayınlanan PS4 Pro, bir dönüm noktasına işaret ediyor. Konsol yine de mevcut üst düzey bir oyun bilgisayarı kadar güçlü değilse de yine de aynı avantajlardan birçoğunu sunmayı başarıyor. PS4 oyunları paketinde şimdi HDR, artan kare hızları, görsel gelişmeler ve hatta 4K çözünürlük bulunuyor. Hatta birkaç yıl öncesinin bilgisayarlarıyla aynı seviyede.

STANDARDİZE DONANIM

PC oyunları neredeyse sınırsız konfigürasyonlarda birleştirilen yüzlerce bileşenden oluşmakla birlikte PS4 Pro, oyun yaratıcılarının titizlikle optimize edebilecekleri tekil ve bütünsel bir makinedir.

GÜVENİLİRLİK

Sony, her oyunun belirli niteliksel bir eşiğe ulaştıracağını garanti eden bir yazılım doğrulama süreci sürdürür. Başka bir deyişle, bir PC oyunundan farklı olarak, bir PS4 Pro’nun herhangi bir sorunla karşılaşmadan çalışacağının garantisi var.

MALİYET

PS4 Pro 1.700 Tl civarından satılıyor. NVIDIA’nın yeni grafik kartlarının giriş seviyesi sürümü olan GTX 1060’ın maliyeti 1.100 Tl civarı ve işlemci, bellek, anakart, kasa, fare, klavye ve almanız gereken her şeyi içermiyor. Sadece ekran kartına ödeyeceğiniz paranın çok az miktar fazlasına, tamamen çalışan bir konsol sahibi olabilirsiniz.

Konsollar yavaş yavaş yavaş, PC oyuncuları kendisine çekmeye başladı. Aradaki fark git gide kapansa da, PC’nin hala en önde olduğunu söylemek gerekir.

  

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com