Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 1.201 views 0

Sanal Gerçeklik Gözlükleri İle Oyun Oynama

Teknoloji o kadar ilerledi ki artık oyunlar yanımızda oynanacak! Sanal gerçeklik gözlükleri oyun sektörüne yeni bir soluk getiriyor..

Sanal Gerçeklik Oyunları

Sanal gerçeklik gözlükleri son yıllarda iyice dillenmeye başladı. Bunun ilk adımlarını Samsung, Oculus gibi firmalar attı. Tabi ki ilk başlarda fiyatlar tüketicilerin elde edemeyeceği seviyelerdeydi. Özellikle Oculus sanal gerçeklik gözlükleri oyunculara ve teknoloji tutkunlarına oldukça uzaktı. Fakat Samsung bu kanıyı yıktı ve uygun fiyatlı sanal gerçeklik gözlükleri çıkarak sektöre adım attı. Samsung sanal gerçeklik gözlükleri firmanın satış politikasından da anlaşılacağı üzere mobile yönelik. Mobil sektörün beklentileri için yeterli olsa da oyun sektörü için yetersiz ürünler. Oculus sanal gerçeklik gözlükleri oyun sektörü için uygun olsa da fiyatları yüksek. Bu durumun nedenleri arasında sanal gerçekliğin yaygın bir kullanımda olmaması etkili.

teknoloji-haberleri

Tabi ki sektör böyle kalamayacak ve daima ilerleyecek. Bu ilerleyişten kârlı çıkacak olanlar ise oyuncular olacak.

Teknoloji meraklılarının 360 derece görüş açısı ile oyun deneyimi yaşamalarına imkan veren fuarda ziyaretçiler, sanal gözlük üreticisi Oculus’un Nisan ayında piyasaya sunulacak olan modeli Rift , Google Cardboard ve Samsung Gear VR’ın güncellenmiş versiyonları ve HTC’nin yeni sanal gözlük modeli Vive Pre gibi yeni ürünleri deneme fırsatı buldu. Umarız bu gibi etkinlikler sayesinde sanal gerçeklik gözlükleri son kullanıcıya daha çok ulaşır.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com