Reklam Alanı
Reklam Alanı
Steam Logo
Oyun 1.030 views 0

Steam’de Para Kazanmak

İnternet üzerinden oyun satın alacağımızda ilk durağımız olan Steam’de, para kazanmak da mümkün.

Steam Logo

Günümüzde, Cd, Dvd, Kutulu oyun satın alma devri çoktan bitmiş durumda. Neredeyse herkes, satın almak istediği oyunu, dijital kopya olarak internet üzerinden alıyor. Bir oyun satın alacağımızda ise, ilk başta uğradığımız nokta kesinlikle Steam. Peki para nasıl kazanacağız?

Öncelikle belirtmek gerekirse, Steam’den kazanacağımız parayı nakit olarak cüzdanımıza koymak mümkün değil. Bu paralar, Sanal cüzdanımıza dönüyor. Böylece bir başka oyun alırken, kazandığımız parayı harcayabiliyor, aynı miktarda daha az ödeme yapabiliyoruz.

Steam’de para kazanmak için en etkili iki yol var. Öncelikle, oynadığımız oyunda “İtem” düşürme imkanımız olup olmadığını bilmemiz lazım. Örneğin Cs:GO oyununda, maç sonlarında sandık veya silah kazanabiliyoruz. Her itemin, pazarında belli başlı bir değeri var. Zaten envanterinizde itemin üzerine tıkladığınzda, fiyat bilgilerini göreceksiniz. Örneğin düşürdüğümüz silahın değeri 2 TL ise, satışı hızlıca yapıp, cüzdanımız 2 lira ekleyebiliriz.

Bir diğer yol ise kart düşürmek. Steam üzerinden satın aldığınız, neredeyse bütün oyunlarda kartlar vardır. Oynadığınız süreye oranla bu kartlar envanterinize eklenir. Aynı item satmak gibi, bu kartları da satarak Steam cüzdanınıza ekleyebilirsiniz.

Eğer ki düşürdüğünüz itemler çok nadir değilse, bir kaç lirayı geçmeyen değerleri olacaktır. Keza kartlar da öyle. Yani kısa sürede, büyük yapımcıların oyunlarını alacak kadar bir para kazanmanız mümkün değil. Ancak küçük DLC paketler, oyun içi itemler veya geliştirmeler satın almanız mümkün olacak ya da  bir sonraki oyunuzu satın alırken, kazandığınız miktarı kullanarak daha az ödeme yapacaksınız. Geliri az olsa bile, zaten oynayacak olduğunuz oyundan küçük meblalar kazanmak hiç de fena değil.

 

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com