Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 405 views 0

Whatsapp grup sohbetlerinde yenilik!

Whatsapp grup sohbetleri hepimizin hayatını kurtaran bir sistem. Özellikle sosyal bir etkinlik oluştururken , okul-iş yeri gibi çok kişi ortak kullandığımız yerler ile ilgili bilgileri paylaşırken herkesin anlık söz hakkı olduğu muhteşem bir özellik. Fakat herkes bilir ki bu grup sohbetleri saniyeler içerisinde odak noktasından aşırı uzaklaşıp içerisinde ki herkesi asıl konudan aşırı uzak karmaşık sohbetlere maruz bırakabilir. (Tabii ki bu tarz konuların döndüğü gıybet grupları da aşırı popüler bu konuda herhangi bir şey demiyoruz 🙂 )

Ya da gruptan herhangi iki kişinin kendi aralarında konudan uzaklaşmaları gibi durumlar söz konusu olması sebebiyle Whatsapp yetkilileri bu konuya el atma kararı alıp yeni bir grup sohbeti özelliği getirmişler. Bu özellik ile Whatsapp yalnızca onaylı yöneticilerin mesaj gönderebileceği ayrı bir grup sohbet seçeneği sunuyor.

Bu basit bir değişiklik olsa da grup sohbetlerini bazı kullanım koşulları için daha fonksiyonel ve çekici hale getirecek. Kullanım alanlarına olursak veli bilgilendirme grupları, şirketlerin yönetim grupları, şirketlerin ürün tanıtım grupları , kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri grupları örnek verilebilir.

Whatsapp’ın bu özelliğini nasıl kullanacağınıza gelecek olursak;

Grup Bilgisi‘ni açtıktan sonra Grup Ayarları‘na tıklayın “Mesaj Gönderebilir”‘e dokunun ve “Sadece Yöneticiler“‘i seçin.

Not : Bu özellik Whatsapp’ın en yeni sürümünde tüm dünyadaki kullanıcılara sunulmuştur.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com