Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 843 views 0

WordPress Site Hızlandırma Yolları

İnternet sektöründe yayımcı olarak yer almak isteyen kullanıcıların bir numaralı tercihi WordPress olmaktadır. Gerek kolay kullanılabilir olması gerek tema, bileşen desteği Wordpress CMS’i bir adım öne çıkarmaktadır. Fakat bu işe yeni başlayan kullanıcılar çeşitli sorunlarla karşılaşmaktadır. Bu sorunlardan birisi de sitelerinin yavaş açılması. Özellikle Wordpress sistemine sahip sitelerde yaşanan yavaşlık sorunları site sahiplerinin canının sıkmakta. Bu yazımızda Wordpress site hızlandırma yollarından bahsederek sitelerinizin daha hızlı açılmasına yardımcı olmaya çalışacağız.

WordPress Siteler Nasıl Daha Hızlı Açılır?

WordPress sistemine sahip sitelerinizi nasıl daha hızlı yapacağınızın cevabına geçmeden önce neden daha hızlı olması gerektiği sorusunun cevabına geçelim. Wordpress siteler hızlı olmalıdır: Çünkü Google yavaş yüklenen siteleri sevmez ve yavaş yüklenen siteler her daim bir adım arkada olur. Eğer Google sıralamalarına girip hit almak istiyorsanız bu çok gerekli bir adımdır.

teknoloji-haberleri

Peki Wordpress siteler nasıl hızlanır? Bu sorunun 2 cevabı var.

  • Kullandığınız tema iyi kodlanmamış olabilir. İyi kodlanmayan temalar sorgu sayısını arttırır ve sunucuyu yorar. Bu durumun önüne geçmek için kalitesi kanıtlanmış temaları seçin.
  • Sunucunuz kalitesiz olabilir. Kalitesiz sunucularda barınan internet siteleri Wordpress gibi çok cpu yer ve sunucuyu yorar. Bu yüzden kaliteli sunuculara sitenizi taşımanız gerekir.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com