Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 1.069 views 0

4.5G’ye Nasıl Geçilir ve 4.5G’nin Sorunları Nelerdir?

İlerleyen teknolojiden nasibi bilişim ve telekomünikasyon alanları da çok sağlam bir şekilde almış olmaktadır. Bu durumun en güzel örneği kesinlikle 4.5G olayı olmaktadır. 4.5G, 3G’ye oranla gerçekten çok daha hızlı, altyapı maliyeti ile çok daha masraflı ve data taşıma kapasitesi yüksek olmakla birlikte bekletme süresi de en düşün seviyede olan yeni nesil internet optimizasyon hizmeti sunmakta olan ileri teknolojiye sahip olan bir telekomünikasyon hizmeti olarak nitelendirilebilir.

4.5G’ye Nasıl Geçilir?

İnsanların birbirleri ile görüntülü konuşmada dahil olmak üzere hiçbir kesinti sorununa maruz kalmadan sınırsız ve kaliteli bir telekomünikasyon hizmeti 4.5G ile mümkün olmaktadır. Bu alanda önemli bir adım olan ve kaliteli bir alt taban ile oluşturulan bu hizmetten yararlanmak adına 4.5G’ye geçmek mümkün olmaktadır.

Vodafone, Avea ve Turkcell gibi operatörler belirli tarihlere kadar 4.5G’ye geçiş hizmetlerini ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu muhteşem bir hıza sahip olan yeni nesil şebeke teknolojisine geçiş yapmak için söz konusu olan operatörlerin çağrı merkezlerini arayarak ya da SMS ile kolay bir şekilde geçiş söz konusu olmaktadır. Bu alanda yine söz konusu operatörlerinin bayilerine fiziki olarak giderek yine kolaylıkla geçiş yapmanız mümkün olacaktır.

4.5G’nin Sorunları

4.5G sorunları alanına göz atacağımız zaman bu durumun ilk başında telefon uyumu gelmektedir. Genel olarak eski telefonlar 4.5G desteklememektedir ve bu yüzden telefon sahibi bu hizmete geçse de yararlanamamakta ve yeni 4.5G destekli bir cihaz edinmesi söz konusu olacaktır. Yine yurtdışından ülkemizde satılmamakta olan telefonlara sahip olan kişiler söz konusu ise yine ülkemizde bulunan üç operatörün 4.5G hizmeti kapsamında desteklenmiyor olacaklardır.

Bir diğer sorun ise bazen Iphone cihazların 4.5G hizmetine geçişlerinde yaşadıkları sıkıntı olmaktadır. Bu durumun çözümü amacıyla cihaz sahiplerinin ayarlar kısmından şebeke seçimlerini LTE olarak güncellemeleri gerekli olmakta ve böylelikle sorun bir çözüme kavuşturulmaktadır. Genel olarak herhangi bir nedenden dolayı 4.5G’ye bir geçiş sağlanamıyor ise söz konusu operatörün müşteri hizmetleri ile görüşülerek yine bu sorun çözülebilmektedir.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com