Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 1.085 views 0

Telefondan Bilgisayar Nasıl Kontrol Edilir?

Teknoloji ilerleyen zamana paralel olarak her alanda su gibi akıp gitmektedir. Özellikle cep telefonu alanında kısa zamanda süpersonik bir ilerleme kaydetmiş olan teknoloji günümüzde çok ileri kategorilere kendisini sokmaya başlamıştır. İnsanların günümüzde cep telefonlarını artık gerek iş hayatlarında onlara yardımcı olan gerekse her türlü teknolojik hizmeti onlara sunabilen bir akıllı teknoloji olarak kullanmaları mümkün olmaktadır.

İnsanların günümüzde artık bu teknoloji kapsamıyla yapabildikleri uygulamalardan birisi de telefondan bilgisayar kontrolü olmaktadır. Birçok insan akıllı telefonuna eklediği bazı programlar ya da destekler ile bilgisayarları ve hatta evdeki teknolojik televizyonları dahi kontrol edebilmektedirler. Özellikle bu alanda Google akıllı cihazlarınız ile Windows ya da Mac işletim sistemine sahip olan bilgisayarların kontrollerini sağlayabilmeniz adına gerçekten kaliteli bir hizmet sunmaya çalışmaktadır. Google’ın sağlamış olduğu bu teknolojik hizmet için elinizde bulunması gereken iki tane önemli unsur yeterli olmaktadır. Bunlardan birincisi Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon ve diğeri ise Google Chrome tarayıcı olmaktadır.

Akıllı Telefondan Bilgisayar Kontrolü İşlemi

Telefondan bilgisayara bağlanma işlemi için ilk olarak eğer yüklü değil ise Windows ya da Mac işletim sistemine sahip olan cihazlarınıza Google Chrome uygulamasının mağazasında bulunan uzaktan masaüstü uygulamasını indirip yüklemelisiniz. Daha sonra telefonunuz ile bilgisayarınız arasında kurulacak olan uzaktan bağlantı işlemini yetkilendirmekte olan altı haneli bir parola belirlemeniz istenecektir.

Daha sonra Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarınız için yine aynı uygulama olan Chrome uzaktan masaüstü uygulamasını indirmelisiniz. Buradan az önce belirlemiş olduğunuz bağlantı parolasını kullanarak kurmanız kolay olacak ve akıllı telefonunuz ile masaüstüne böylelikle bağlanmış olacaksınız.

Telefondan bilgisayar kullanma işlemini gerçekleştirmeden bilmeniz gereken bazı durumlar söz konusu olmaktadır. Bu durumların en başında akıllı telefonlarınızı masaüstüne bağladığınız zaman fare ve touchpad olarak kullanılan kısım ekranınızın dokunmatik olan kısmı olmakta ve kontrolleri normal cep telefonunuzu kullanır gibi sağlamanızdır. Yine yazı alanına tıkladığınız zaman yine akıllı telefonunuzu kullanıyor gibi telefon klavyeniz açılmakta ve işlemlerinizi bu şekilde kolaylıkla yapmanız söz konusu olmaktadır.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com