Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 1.303 views 0

Jalopy İncelemesi

Jalopy Minskworks tarafından geliştirilen, Excalibur Games’in dağıtımcılığını üstlendiği bir yol macerası olarak karşımıza çıkıyor.

images

22 Nisan 2016 tarihinde çıkış yapan oyun, erken erişim aşamasında ve 21 Liralık fiyat etiketine sahip.

90’larda geçen oyunda, külüstür bir Laika 601 sahibi olarak uyanıyoruz. Eğitim bölümünde, motor parçalarından lastiklere, motor yağından benzine, Laika’mızın hareket etmesini sağlayacak her detay düşünülerek, bizim yapmamız için yol gösteriyor.

Pastel renklerdeki, çizgisel grafikleriyle oyuncuya görsel olarak büyük zevkler yaşatan yapım, erken erişimin getirdiği bazı sıkıntıları da içerisinde barındırıyor. Tozlu yollarda giderken aniden durulduğunda kaybolmayan toz bulutu, rota seçildiğinde yaşanan donmalar gibi problemler de bu güzel oyunun ufak sıkıntıları.

Doğu Avrupa boyunca, Almanya, Çekoslavakya, Macaristan gibi ülkeleri geçerek Türkiye’ye ulaşmaya çalışıyoruz. Yol boyunca başımıza gelebilecek her şey detaylıca oyuna aktarılmış. Bagaja atmadığımız bir alet çantası nedeniyle, kilometrelerce yürüyüp bir benzin istasyonu aramamız, yolun ortasında benzinimiz bittiğinde, yedekte duran bidonunuzdan yakıt takviyesi yapmamız gerekiyor. Kısacası, Laika’mıza ne iyi davranırsak, o da bizi o kadar uzağa götürüyor.

Küçük yapımcıların veya tek kişilik geliştiricilerik, hikaye ve detaylara önem vererek hazırladıkları bu tür oyunlar hoşunuza gidiyorsa, uzun yolculuklar yapmak istiyor ve buna vakit bulamıyorsanız bu oyunu kesinlikle denemelisiniz.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com