Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomobil 743 views 0

Apple McLaren’i Satın Alıyor

Teknoloji devi Apple McLaren’i satın almak için nabız yoklamaya başladı.

Apple McLaren’i Satın Alacak Mı?

Küreselleşen ve daha da kapitalist alan Dünya’mız firmaların başka alanlara yatırım yapmasına neden oluyor. Bu durum, kendi sektörü olmasa dahi büyük firmaların başka sektörlere el atmasının önünü açıyor. Yakın zamanda gerçekleşen yazılım devi Microsoft’un Nokia’yı satın alması ve başarısız bir mobil deneyim yaşamasın en önemli örneklerden biri.

otomobil-haberleri

Sanırım kötü örneklerden ders almayan bu tarz firmalar başka sektörlere el atacak gibi. İşi mobil dünya olan Apple’ın elektronik otomobil üreteceğini bilmeyen yok. Bu adımın bir halkası olarak da otomomotiv debi olan McLaren firması el değiştirecek gibi.

İngiliz Financial Times gazetesinin haberine göre iki yıldır sürücüsüz elektrikli otomobil teknolojileri üzerine çalışan Apple, Formula 1’de de yarışan İngiliz McLaren şirketini satın almak için görüşmelere başladı. Bu haber doğru çıkarsa otomotiv sektörüne ”dev” bir oyuncu katılacak. Bunun sonucunda da yüz yıllık otomotiv devleri kendilerini yenileme ihtiyacı duyacak.

Umarız bu durum biz tüketicilere olumlu bir şekilde yansır. Petrol yüzünden çıkan savaşlar da elektrikli otomobillerin hayatımıza girmesiyle beraber son bulur.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com