Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 1.103 views 0

İCloud Nedir Ne İşe Yarar

Apple kullanan herkesin bildiği İCloud hizmetinin ne olduğunu, nasıl kullanıldığını merak ediyorsanız bu haberimizi okumanızı öneriyoruz..

İCloud Nedir? Nasıl Kullanılır

İpone 4s ile beraber hayatımıza giren İcloud, verilerin saklandığı uzak sunucuya verilen isimdir. Bilinmiş birçok firmanın sunduğu bu hizmet sayesinde telefonlardaki, tabletlerdeki hatta bilgisayarlardaki veriler kaybolmaz riskine karşı saklanmaktadır.

iphone

İCloud hesabını kullanmanız için öncelikle yapmanız gereken şey bir hesap açmanız olmalıdır. iCloud hesabınızı oluşturmanız çok önemlidir. Eğer bu indirmeden sonra programı kullanamıyorsanız, size bu konuda rehber olmak isteriz. Bu sayede İCloud ‘in Ne Demek olduğunu da öğrenmiş olursunuz. iCloud’u indirdikten sonra sizden ek ücretler istenebilir. Bunu ödediğiniz zaman bu güzel özelliğin bütününden yararlanmış olacaksınız.

İCloud hesabınızı oluşturup gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra sizin de fazlalık dosyalarınız bulut sunucularda saklanmaya başlar. Fakat işin önemli kısmı burada başlamakta. Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber kullanıcılar her türlü mahrem içeriği bu bulut sunuculara aktarmakta. Güvenilirliği sağlanmayan hesaplar ise kötü niyetli bilgisayar korsanlarının hedefinde olmakta. Bu durumdan dolayı mahrem içerikleriniz hayatınızın kararmasına neden olabilmekte. Yapmanız gereken en önemli şey bu hesapların güvenilirliğini sağlamak. Eğer güvenilirliği sağladığınıza inanmıyorsanız Google Drive gibi Apple İCloud gibi sanal bulut sunucuları kullanmanızı önermiyoruz.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com