Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 1.740 views 0

En İyi Futbol Oyunları

Futbol oyunları, dünyada en çok oynanan oyunların başında geliyor. Kendimizi futbol maçının içinde hissettiğimiz bu oyunlar, inanılmaz çeşitliliğe ulaşmış durumda.

En İyi Futbol Oyunları Listemiz

futbol

Bizim için gelmiş geçmiş en iyi futbol oyunları aşağıdaki gibi.

10. FIFA MANAGER  SERİSİ

Fifa Manager serisi, Fm ve Fifa karışımı bir oyun olarak çıktı yıllarca karşımıza. Bir takımın menajerliğinden çok, kulüp başkanı oyunu gibi bir durumu vardı. Sadece transferler ve taktiklerle değil, tesisler, bilet fiyatları, sponsorlar gibi bir çok etkenle de ilgilenmemiz gerekiyordu. Ea’nın çıkardığı bu seri tamamen rafa kalkmış durumda.

9. SENSIBLE SOCCER

Sensible Soccer, 1992 yılında 2D grafiklerle oyun dünyasına adımını attı. Kendi döneminde transfer özelliği oldukça kusursuzdu. Tüm dünyadan istediğiniz oyuncuları bulup takımınıza katabiliyordunuz. Sensible Soccer oynamanız gereken oyunlardan biri. Günümüzde bile lisanslama sorunu had safhadayken, o yıllarda tüm oyuncuların lisanslı olması kusursuzdu. Sensible Soccer indirilip oynanması gereken bir oyun olarak listenize ekleyin.

8. NEW STAR SOCCER

New Star Soccer’da yapısı itibarıyla oldukça Sensible Soccer’ı andıran bir oyun. Ancak ana temamız bu kez farklı. Futbol dünyasına, futbolcu olarak adımımız atıyoruz. Sadece sahada değil, saha dışında da hayatımızı idame ettirmemiz gerekiyor. Alışveriş, at yarışı, kumar, gece hayatı, antrenmanlar, basın, antrenör ilişkileri, takım arkadaşlarıyla takılmak gibi onlarca seçeneğiniz mevcut. İster Messi olun, isterseniz de Sergen Yalçın.

7. TECMO WORLD CUP 98

Atari salonlarında binlerce jetonumuzu yiyen oyundu Tecmo World Cup. Her takımın kendine özgü özel hareketleriyle, o yıllarda gönlümüze taht kurmuştu. Tecmo World Cup emulator yardımıyla, sorunlu da olsa bilgisayarlarımızda çalışabiliyor. Eğer çocukluk yıllarınıza dönmek istiyorsanız, yapmanız gereken şey, Tecmo World Cup indir ve geçmişe bir yolculuk yap.

6.  TSUBASA SERİSİ

Kaptan Tsubasa, çizgi filmlerle hepimizin kahramanı olmuştu. Hepimiz onun gibi olmak ister, 4 Bölümde biten maçlar için televizyon başına yapışırdık. Daha sonra Atari oyunu olarak karşımıza çıktı ve bizi bir kez daha ekran başına sabitledi. Özel şutları ve mükemmel hikayesiyle Tsubasa 6. sıradan listemize girmeyi başardı. Oyunu denemek veya tekrar hatırlamak için, Google’da Tsubasa oyna şeklinde aratmanız yeterli. Tarayıcı üzerinden bile oynanabilir hale getirildi Tsubasa 2.

5. FOOTBALL TACTİCS

Football Tactics, alıştığımız futbol oyunlarından oldukça farklı. Bakıldığında strateji oyunu tadında bir yapısı var. Tur bazlı bir futbol oyunu diyebiliriz. Lisanslı olmasa dahi, tüm ligler mevcut. Galatasaray’ı Beyoğlu SK, Fenerbahçe’yi Kadıköy SK, Beşiktaş’ı da ilginç bir şekilde Beşiktaş SK olarak görüyorsunuz. Kendi takımınızı da yaratıp, amatör kümeden, dünya futbolunun zirvesine taşıyabilirsiniz. Footbol Tactics indirilip denenmesi gereken bir oyun.

4. GOAL 3 (Kunio Kun’s Technos Soccer)

Kunio Kun’s Technos Soccer ismi hiç bir şey ifade etmeyebilir. Goal 3 dediğimizde ise bir neslin gözlerini doldurmaya yeter. Atarilerimizde günlerimizi verdiğimiz bir oyundu. Komik grafik yapısı, özel şutlar, ağlayan futbolcularıyla yeri hep ayrı kaldı bizlerde. Daha sonralarında basketbol, buz hokeyi vs. gibi versiyonlarının da olduğunu öğrendik. Tabi bunları öğrenmek için ülkemizde internetin yaygınlaşmasını bekleemiz gerekti. Şimdilerde Goal 3, nes emülatorleriyle bilgisayarlarımızda tekrar tekrar oynayabileceğimiz bir oyun oldu. Goal 3 oyuncular için çok özel bir yere sahip. indirip denemeniz gerek.

3. PES SERİSİ

Son dmnemin en bilinen futbol oyunu. Konami tarafından geliştirilen Pes serisi, bir dönem en iyi futbol oyunu olarak adından söz ettirmişti. Fifa’nın kendisini bozmaya başladığı 2003 yıllarına denk gelir bu durum. 2003 ile 2012 arasında uzunca bir süre, liderliği de kaptırmadı. Özellikle son 5 senedir, hem satış rakamları hem de oyuncu sayısıyla FIFA’nın çık altında kaldı.

2. FOOTBALL MANAGER SERİSİ

Teknik direktör olmak isteyen herkesin rüyasını gerçekleştiren oyun. Championship Manager adıyla hayatımıza girdi. 3 boyutu bırakın, 2 boyut bile yoktu. Takımımızın maçlarını sadece yazı olarak takip ederdik o yıllarda. Buna rağmen herkesi bilgisayar başına kitledi. Yıllar içerisinde geliştirici kendi içinde bölündü ve Football Manager ismini aldı oyun. O günden sonra da kendi alanında tekel haline geldi. Hepimiz bu oyunun başında yıllarını harcadı. Geçtiğimiz yıllarda Azerbaycan’da, bu oyundaki başarılarıyla gerçek bir takımın başına geçen bir teknik direktörü bile duyduk.

1.FIFA SERİSİ

Listenin zirvesi FIFA’nın. Atariden bu yana süregelen bir gelenek bizim için. Bilgisayarların yaygınlaşmasıyla uzun yıllar hepimizin tek seçeneği bu oyundu. PES serisinin çıkmas, tekel olmanın verdiği rahatlıkla birleşince, FIFA çok zor günler geçirmek zorunda kaldı. Yılalrca çalıştı ve bu gün zirveye tekrar geri dönmeyi başardı.

BONUS : ROCKET LEAGUE

Rocket League, futbol ve otomobil severleri buluşturan bir oyun. Arabalarla 1’e 1 ile 4′ e 4’e kadar olan takımlarla, online maç yapabildiğimiz kusursuz bir oyun. Kendi içindeki çeşitli modlarıyla da sıkıcılıktan oldukça uzak. Buz hokeyi ve basketbol gibi seçenekleri de mevcut.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com