Reklam Alanı
Reklam Alanı
Facebook Logosu
İnternet 1.040 views 0

Facebook Yeni Bir Alana El Atıyor

Sosyal medyanın lideri konumundaki Facebook, yeni bir alana el atmak için kollarını sıvadı.

Facebook Logosu.

 

Sosyal medyanın devi Facebook, internet aleminde büyüyen, büyüme potansiyeli olan uygulamaları bu güne kadar sürekli olarak bünyesine katarak yoluna devam etti. Bünyesine katamadıkları için ise, kendi içinde alternatifler oluşturarak rekabet içerisine girdi. Sürekli büyümeyi ve yenilenmeyi isteyen şirket, bu güne kadar dur durak bilmeden yoluna tüm hızıya devam etti.

Bu güne kadar WhatsApp, Instagram ve Oculus Rift gibi firmaları da bünyesine katan Facebook, SnapChat‘i bir türlü satın alamamış, buna karşı hamle olarak da Instagram üzerinden, SnapChat’in en büyük özelliği olan hikaye modunu getirerek, rekabet etmişti.

Facebook şimdilerde ise bambaşka bir siteyi kafaya takmış durumda. İnternet aleminin iş bulma kurumu olan LinkedIn’i gözüne kestiren şirket, kendi sitesinde de iş ilanları ve öz geçmiş yayınlanacak eklentiler oluşturmak için uğraşıyor.  Artık kullanıcılar, kendi sayfalarında öz geçmişlerini paylaşıp iş ilanlarına bakabilecekler.

İnternet aleminde, popüler olan ne varsa üzerine atladığı için açgözlü olarak adlandırılan firma, bakalım bu hamlesi ile LinkedIn’e darbe vurmayı başarabilecek.

 

 

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com