Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 1.566 views 0

İnternet Fiyatları Düşüyor

Günümüzde hepimiz, Adil Kullanım Kotası (AKK) ve erişim kısıtlamalarından dolayı, pahallı fiyata düşük hızda internetler kullanmak zorunda kalıyorduk. Özellikle AKK‘nin hayatımıza girmesiyle birlikte, ay sonuna maaşını  yetiştiremeyen aileler gibi, ay sonuna interneti yetiştiremez olmuştuk.

İnternet

AKK olmayan internetler için fahiş fiyatlar vermek zorunda olan, düşük hızlarla internete girmeye çalışan kullanıcılara, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan müjdeli bir haber verdi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile birlikte, ortak bir çalışma yürüttüklerini ve fiyatlara yeni düzenlemeler geleceğini söyleyen Arslan, fiyatların düşürülmesi ile ilgili çalıştıklarını ekledi.

AKK olmayan internet bağlantıları, servis sağlayıcılar tarafından yüzlerce liraya satılıyor. En başından beri bu sınırlandırmaya tepkisini koyan kullanıcıların şikayetleri, bu şirketler tarafından göz ardı ediliyordu. Biz kullanıcılar da ay ortasından itibaren, adil kullanım kotası sorgulama sayfalarında soluğu alıyorduk.

Bu çalışmaların ardından, servis sağlayıcıların AKK‘nı kaldırmaya yanaşmayacağı düşünüldüğünde, fiyatların daha makul seviyelere çekilmesi gibi bir sonuç çıkacağını tahmin ediyoruz. Çalışmaların ne zaman biteceği, oluşacak yeni kanunların hayatımıza ne zaman gireceği ise bilinmiyor.

Diğer yandan, adil kulanım kotası kalktı mı? sorusuna ise verilebilecek tek yanıt, uzunca bir süre daha, hayır olacak.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belirtilerine.com